Iberion komunikaty Źródło: IBERION
Autor IBERION - 19 Styczeń 2023

Amelia Kordecka i Karolina Szmulewicz wracają do grupy Iberion

Rok 2023 zaczął się od kolejnych transferów w grupie Iberion. Z Wirtualnej Polski do wydawnictwa powracają Amelia Kordecka oraz Karolina Szmulewicz. Obie obejmą stanowiska dyrektorskie i będą raportować bezpośrednio do członków zarządu.

- Bogatsi o nowe doświadczenia, ponownie tworzymy wspólną historię. Zarówno Amelia, jak i Karolina po odejściu z Wirtualnej Polski, będą piastować u nas funkcje dyrektorskie. Wracają do miejsca, w którym stawiały swoje pierwsze kroki w mediach. To daje nam wszystkim poczucie dużej satysfakcji i wiary w to, że razem budujemy miejsce, w którym osiągając ponadprzeciętne wyniki, można błyskawicznie się rozwinąć - mówi Albert Wójcik, prezes grupy Iberion.

Amelia Kordecka obejmuje rolę Social Product Director i odpowiadać będzie za rozwój produktu społecznościowego.

- Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Cieszę się, że po przerwie wracam do Iberionu - komentuje Amelia Kordecka.

- Bardzo się cieszę z powrotu Amelii. To jedna z najlepszych osób z jakimi miałem do tej pory zaszczyt pracować - zarówno pod kątem profesjonalizmu jak i wiedzy merytorycznej. Jej determinacja w osiąganiu celów i chęć rozwoju od zawsze mogły być wzorem dla innych. Dokładnie takich ludzi potrzebujemy w Iberionie - mówi Maksymilian Tomanek, Chief Operating Officer

Karolina Szmulewicz obejmuje rolę Culinary & Home Director i odpowiadać będzie za rozwój trafficu oraz oferty wydawniczej m.in. takich serwisów jak smakosze.pl oraz domekiogrodek.pl. Swoją karierę zaczynała w strukturach grupy Iberion, następnie odpowiadała w roli redaktor naczelnej za projekt pysznosci.pl w grupie mediowej MediaPop (później WP).

- Ostatni rok to bardzo intensywny czas zbierania cennych doświadczeń w dwóch największych portalach kulinarnych w Polsce, charakteryzujących się bardzo dużą publicznością w mediach społecznościowych. Doświadczenia jakie zebrałam rozwijając serwis Pyszności.pl, w zestawieniu z doskonałą znajomością organizacji Iberion, to znakomity przepis na sukces dla obszaru contentowego Culinary & Home, za rozwój którego będę odpowiadała. Nie mogę się doczekać nadchodzących wyzwań i jestem przekonana, że czeka nas ogromny sukces - mówi Karolina Szmulewicz.

- Powrót doświadczonego managera z licznymi sukcesami na swoim koncie to niezwykle ważny impuls dla naszej organizacji. Jestem bardzo podekscytowany perspektywą współpracy z Karoliną oraz wyzwaniami, które czekają nas w niezwykle angażującej tematyce C & H. Zamierzamy mocno postawić na angażujący content video i powalczyć o pozycję lidera wśród portali w wymienionych kategoriach - komentuje Chief Publishing Officer Michał Chabas

Iberion to pierwsza i największa grupa mediowo-społecznościowa w Polsce, która utrzymuje pozycję lidera m.in. na Facebooku oraz TikToku. Do spółki należy szereg serwisów tematycznych oraz największe w Polsce kanały w mediach społecznościowych.

Następny artykuł