Logo goniec.pl Źródło: IBERION
Autor IBERION - 1 Kwiecień 2021

Goniec.pl zastąpi Pikio.pl. Rebranding serwisów grupy mediowej Iberion

Portal Pikio.pl łączy się z serwisem Goniec.pl, przyjmując nazwę tego drugiego. Największy serwis grupy mediowej Iberion będzie nadal publikował treści informacyjne i rozrywkowe. Wydawca zapowiada, że w nowej odsłonie portalu znajdzie się jednak znacznie więcej materiałów autorskich i dłuższych form dziennikarskich.

– Nasze treści zawsze angażowały czytelników. Chcemy, aby były coraz lepsze, stawiamy na wyższą jakość materiałów – informuje Albert Wójcik, założyciel i prezes grupy mediowej Iberion. –Pikio działało na rynku już  sześć lat. W tym czasie zmieniły się preferencje naszych odbiorców, którzy coraz częściej szukają pogłębionych treści. Nasza spółka od lat prowadzi konsekwentną politykę rozwoju serwisów tematycznych, otwierając nowe portale i modyfikując flagowe tytuły w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe.

Wydawca poszukuje redaktora naczelnego serwisu Goniec.pl. Do czasu jego zatrudnienia zespołem pokieruje Patryk Przybyłowski, obecny naczelny Pikio.pl.

Rebranding przejdzie także serwis Lelum.pl. Zastąpią go ŚwiatGwiazd.pl oraz nowy serwis dla kobiet. Pierwszy skupi się na show-biznesie, rozrywce i świecie celebrytów. Drugi będzie koncentrował się na tematyce poradnikowej oraz społecznej.

– Wyodrębnienie dwóch serwisów o węższej tematyce pozwoli nam lepiej dopasowywać kontent do oczekiwań użytkowniczek – wyjaśnia Albert Wójcik – Od początku działania Iberiona stawiamy na odważne decyzje, szukamy nowych formatów i zmieniamy się wraz z naszymi odbiorcami.

Za serwisy ŚwiatGwiazd.pl oraz portal kobiecy będzie odpowiadać Jessica Piechocka, stojąca do tej pory na czele Lelum.pl.

Zmiany w serwisach planowane są na kwiecień oraz maj.

Iberion to horyzontalna grupa mediowa skupiająca kilkanaście portali tematycznych. Spółka regularnie angażuje się również w akcje społeczne - w październiku ubiegłego roku Iberion wyświetlił symbol Strajku Kobiet na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki, a w styczniu zebrał ponad 100 tysięcy złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Iberion

Następny artykuł