zbiórka na  bezdomnych, Iberion i Klubokawiarnia Życie jest Fajne Źródło: zrzutka.pl
Autor IBERION - 17 Marzec 2020

Iberion i Klubokawiarnia Życie jest Fajne ruszają z akcją pomocy bezdomnym

Grupa mediowa Iberion oraz Klubokawiarnia Życie jest Fajne - miejsce pracy dla dorosłych autystów, wspólnie organizują akcję pomocy dla osób, które znajdują się w kryzysie bezdomności i które są w tragicznej sytuacji w związku z sytuacją wywołaną przez wirus COVID-19. Powstała pilna zbiórka pieniędzy na żywność dla bezdomnych na czas pandemii.

Klubokawiarnia Życie jest fajne, prowadzona od 2016 roku przez Fundację Ergo Sum, na co dzień zatrudnia 21 dorosłych osób w spektrum autyzmu, które między innymi przygotowują posiłki dla osób bezdomnych. Jest to jedne z niewielu miejsc w Polsce, w którym osoby w spektrum autyzmu mogą znaleźć pracę. 

Niestety w związku z kryzysem wywołanym przez koronawirusa, działalność musiała zostać wstrzymana, a osoby bezdomne znalazły się w tragicznej sytuacji. 

Osoby prowadzące Klubokawiarnie nie poddają się i wraz z grupą mediową Iberion postanowili zorganizować zbiórkę na żywność dla osób bezdomnych, które głodują i są w grupie ryzyka w związku z wyziębieniem i osłabioną odpornością. Zbiórka zaczyna być coraz bardziej popularna w sieci. Można ją znaleźć pod tym linkiem

- Organizacje, streetworkerzy, medycy zajmujący się na co dzień wspieraniem tych osób ze względów bezpieczeństwa - zawieszają swoją działalność. Nie jest to dziwne. Brak procedur, brak środków własnej ochrony... Miejsca udostępniania żywności znikają a istniejące jadłodajnie nie mają mocy przerobowych… Ale czy nie możemy w jakiś sposób pomóc - zaspokoić choć najważniejsze potrzeby - czyli zaspokoić głód tych osób? My jako organizacja niewiele możemy. Jako organizacja mamy tylko długi. Ale społeczeństwo polskie w tej chwili jest nieocenione. Staje na wysokości zadania! - czytamy w komunikacie Klubokawiarni Życie jest Fajne. 

Grupa mediowa Iberion zapewnia wsparcie oraz promocję medialną zbiórki na portalach oraz w mediach społecznościowych. Prezes zarządu Albert Wójcik zapowiada, że to dopiero początek działań pomocowych w związku z Koronawirusem. 

- Jako grupa mediowa nie zamierzamy jedynie informować o tym co się dzieje. Chcemy wykorzystać nasze wielomilionowe zasięgi do czynienia dobra, pomocy tym, którzy obecnie najbardziej jej potrzebują. Uważamy, że Klubokawiarnia Życie jest Fajne wykonuje na co dzień świetną pracę, to wspaniali ludzie, dlatego z dumą współorganizujemy tą akcję. Jednocześnie, już po zakończeniu kryzysu koronawirusowego, zachęcamy wszystkich warszawiaków do odwiedzenia Klubokawiarni Życie jest Fajne, która jak się dowiedzieliśmy, ma problemy finansowe. To ważne miejsce pozwalające znaleźć pracę dorosłym ludziom w spektrum autyzmu, dlatego warto wesprzeć ich działalność - mówi Albert Wójcik w rozmowie z portalem Wawainfo.pl, również patronem akcji.


Albert Wójcik zapowiada również kolejne akcje związane z kryzysem koronawirusowym. W tym celu Iberion powołał grupę na Facebooku Koronawirus w Warszawie. Pomagamy szpitalom i innym, której celem jest organizacja pomocy oraz zrzeszanie osób chcących wesprzeć potrzebujących. 


- Powołaliśmy grupę, aby zebrać w jednym miejscu osoby zainteresowane pomocą. Im nas więcej tym lepiej. Chcemy aktywnie pomagać jak największej ilości osób. Nasza wspólna akcja z Klubokawiarnią Życie jest Fajne to dopiero początek. Jesteśmy gotowi do działania, ponieważ wiemy, że jest mnóstwo osób, którym będzie trzeba pomóc - dodaje Albert Wójcik. 

 

Następny artykuł