Fot. Piotr Dębski zgoda na kopiowanie z podaniem autora i źródła (Iberion) Źródło: Fot. Piotr Dębski zgoda na kopiowanie z podaniem autora i źródła (Iberion)
Autor IBERION - 30 Październik 2020

Firma Iberion i warszawski Ratusz wyświetlili na Pałacu Kultury czerwony piorun. To gest wsparcia dla kobiet

Grupa mediowa Iberion, wydawca 15 internetowych portali tematycznych, wspólnie z warszawskim Ratuszem, w geście solidarności z kobietami wyświetliła na Pałacu Kultury i Nauki czerwony piorun, symbol Strajku Kobiet.

Czerwona błyskawica pojawiła się na warszawskim Pałacu Kultury i Nauki w piątek 30 października o godzinie 17:30 i będzie świecić się do godziny 24. 


- W ten sposób możemy okazać naszą solidarność z kobietami, w walce o ich prawa. Tym samym chcemy, żeby wiedziały, że o nich nie zapomnimy, podziwiamy ich upór i determinację. Pamiętajcie, nie jesteście same - komentuje akcję grupy Iberion i warszawskiego Ratusza Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.


- Wolność jest jedną z wartości, które powszechnie wyznajemy w ramach naszej organizacji. Zdecydowaliśmy się na takie gesty wsparcia nie tylko w ramach solidarności z ponad 60 koleżankami z pracy, ale i z wszystkimi kobietami. Są momenty, w których przyzwoitość nakazuje zabrać głos. Dziękujemy warszawskiemu Ratuszowi za to, iż w ramach wspólnej wizji sprawnie zrealizowaliśmy akcję na Pałacu Kultury i Nauki - mówi prezes grupy Iberion Albert Wójcik. 


- Każda kobieta powinna móc decydować o swoim ciele, swoim życiu i sobie samej. To prawo nigdy nie powinno być kwestionowane. Dlatego wspieraliśmy, wspieramy i będzie wspierać Kobiety w tej walce, do samego końca - dodaje członek zarządu grupy mediowej Iberion Maksymilian Tomanek. 


Grupa mediowa Iberion już w zeszły czwartek, 22 października, tuż po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, w geście solidarności z kobietami, jako pierwsza firma w Polsce umieściła czerwony piorun zarówno w logotypie firmy, jak i w logotypach wszystkich 15 wydawanych przez nią portali internetowych. W grupie mediowej Iberion pracuje ponad 60 kobiet. W środę 28 października wszystkie otrzymały dodatkowy, płatny dzień wolny od pracy. 


Iberion to grupa mediowa będąca wydawcą 15 portali tematycznych. W jej skład wchodzą internetowe serwisy: turyści.pl. pacjenci.pl, antyfake.pl, światzwierzat.pl, biznesinfo.pl, lelum.pl, wawainfo.pl, smakosze.pl, zestadionu.pl, wtv.pl, zdrogi.pl, pikio.pl, rolnikinfo.pl, światradości.pl, techgame.pl. 

Iberion z symbolem Strajku Kobiet

Następny artykuł