Iberion komunikaty Źródło: IBERION
Autor IBERION - 2 Luty 2023

Iberion wygrał z TVP sprawę o 100 tys. złotych

Grupa mediowo-społecznościowa Iberion wygrała w sądzie I instancji z Telewizją Polską. Spór dotyczy materiału dziennikarskiego o wypadku samochodu byłego prezesa TVP, Jacka Kurskiego.

W artykule z 15 listopada 2018 roku opisany został wypadek z udziałem samochodu Jacka Kurskiego. W artykule poruszono między innymi fakt, że kierowca limuzyny Jacka Kurskiego zatrzymał pojazd na poboczu, a potem włączając się nieostrożnie do ruchu spowodował kolizję. Ponadto początkowo chciał przyjąć mandat od policji, ale po rozmowie z Jackiem Kurskim - odmówił.

- Przez ponad 7 lat istnienia Iberion jeszcze nigdy nie przegrał w sądzie. To zasługa między innymi naszych dziennikarzy, którzy zawsze dochowują profesjonalnej rzetelności zawodowej. Ogromne podziękowania należą się również radcom prawnym z kancelarii Meritum. którzy od lat prowadzą nasze sprawy w sposób bezbłędny - komentuje Maksymilian Tomanek, dyrektor operacyjny spółki, który w Iberionie odpowiada m.in. za dział prawny.

Pozew wniosła Telewizja Polska argumentując, że w artykule znalazły się nieprawdziwe i nierzetelne informacje wprowadzające w błąd, w wyniku czego naruszone miały zostać dobra osobiste Telewizji Polskiej, w tym jej renoma. Zgodnie z tą ostatnią, narracja TVP okazała się rozmijać z rzeczywistością.

Telewizja Polska domagała się od grupy Iberion przeprosin oraz zapłaty 100 tysięcy złotych

Iberion komunikaty Następny artykuł