Fot. Maja Staśko archiwum prywatne Źródło: Fot. Maja Staśko archiwum prywatne
Autor IBERION - 9 Listopad 2020

Maja Staśko dołączyła do grupy mediowej Iberion

Maja Staśko zajmie się projektami społecznym i obejmie funkcję specjalisty ds. pomocowych i społecznych. Wraz z zasięgami i pomocą finansową firmy wesprze potrzebujące osoby oraz wszelkiego rodzaju organizacje charytatywne w walce z przeciwnościami losu.

- Podjęłam współpracę z Iberionem, ponieważ uda mi się dzięki temu dotrzeć do milionów ludzi – z różnymi problemami i sytuacjami życiowymi. Ludzi, którzy mogą potrzebować pomocy – albo mogą ją zaoferować. Którzy dzięki kolejnym akcjom poznają warunki pracy i życia innych osób, otrzymają narzędzia do reakcji w przypadku przemocy i organizowania się w pracy czy informacje dotyczące miejsc wsparcia, które są specjalnie dla nich – w kryzysie czy w potrzebie.


- W Iberionie zajmuję się projektami społecznymi. Wspieram każdą osobę, która doświadczyła przemocy i niesprawiedliwości, która została pozostawiona sama sobie i nie ma pomocy. Wysłuchuję historii, rozmawiam z poszkodowanymi, próbuję znaleźć rozwiązania z wykorzystaniem zasięgów i pomocy finansowej firmy, wymyślam akcje społeczne, kontaktuję się z organizacjami wsparcia i razem rozpoczynamy projekty pomocowe. Robię to od lat jako aktywistka, po godzinach – a teraz robię to też w pracy, z większymi możliwościami docierania do potrzebujących osób czy tych, które chcą pomóc.


- Często jestem bezsilna, gdy poznaję kolejne historie osób po gwałtach, wyzysku, eksmisjach i widzę totalny brak wsparcia od państwa. Nie przestanę walczyć, żeby to państwo zapewniało nam dobrą ochronę zdrowia, opiekę po przemocy, rzetelną edukację, godne wynagrodzenia, mieszkania z centralnym ogrzewaniem czy instytucje wsparcia – to są rozwiązania naszych problemów. Jednocześnie, skoro mogę pomóc już teraz, choć kilku osobom w ich problemach – zapłacie czynszu i wydobyciu się z długów, zebraniu pieniędzy na operację czy zdobyciu zimowych ubrań, by nie marznąć – to zrobię. Szkoda, że znów trzeba wyręczać państwo z jego obowiązków.


Pierwsza akcja Mai Staśko pod skrzydłami Iberiona to pomoc Wiktorii Łapińskiej, 17-latce, która od dziecka porusza się na kolanach. Dzięki pomocy firmy, w 3 dni udało się zebrać brakujące 130 tysięcy złotych na operację. 

Następny artykuł