Iberion komunikaty Źródło: IBERION
Autor IBERION - 26 Wrzesień 2022

Nowi członkowie zarządu grupy mediowej Iberion

Rafał Warecki i Michał Chabas dołączają do Grupy Iberion i obejmą nowo powstałe funkcje w zarządzie spółki.

1. października 2022 roku do zarządu Grupy Iberion, wydawcy m.in. takich serwisów internetowych jak goniec.pl, swiatgwiazd.pl, smakosze.pl czy biznesinfo.pl, dołączają dwaj nowi członkowie: Rafał Warecki i Michał Chabas.

Rafał Warecki obejmie stanowisko Chief Revenue Officer (CRO) odpowiadając za strategię biznesową Grupy, budowę i rozwój produktu reklamowego oraz efektywność sprzedaży w poszczególnych kanałach wydawnictwa. Oprócz rozwoju biznesu w kompetencjach Rafała Wareckiego znajdzie się również marketing B2B i B2C.

Michał Chabas z kolei na stanowisku Chief Publishing Officer (CPO) będzie odpowiadał za strategię produktową i trafficową dla poszczególnych serwisów Grupy, współpracę z partnerami biznesowymi dostarczającymi rozwiązania technologiczne i kontentowe oraz koordynację prac podległych zespołów wydawniczych.

Rafał Warecki od 2015 do 2022 roku związany był ze spółkami holdingu Wirtualnej Polski, na którego pokład wszedł jako dyrektor produktów motoryzacyjnych i technologicznych wraz z akwizycją i integracją grupy wydawniczej NextWeb Media. Od 2018 roku zarządzał także należącą do holdingu spółką dobreprogramy, a rok później jego zakres obowiązków poszerzył się obszar Biznes i Finanse oraz kolejną spółkę - Autocentrum. W 2020 roku objął funkcję dyrektora ds. produktu wydawniczego przejmując odpowiedzialność za strategię i rozwój wszystkich produktów wydawniczych Wirtualna Polska Media zastępując na tym miejscu Tomasza Machałę. W 2021 i 2022 roku pełnił funkcję prezesa zarządu należących do Wirtualna Polska Holding marketplace'ów odzieżowych Domodi oraz Allani, które opuścił po ich integracji z częścią mediową holdingu.

„Tworząc niemalże od podstaw produkty wydawnicze w start-upowym NextWeb Media zawsze byłem ciekawy pracy w dużej grupie mediowej. Wirtualna Polska dała mi szansę sprawdzenia się w walce o fotel zasięgowego lidera na różnych szczeblach organizacji. Wszedłem na jej pokład wraz z akwizycją, a następnie sam uzupełniając portfolio wydawnicze współplanowałem i współrealizowałem kolejne akwizycje oraz rozwijałem serwisy własne budując największy produkt mediowy w polskim Internecie. Po latach doświadczeń na tym froncie z przyjemnością wracam do swoich korzeni - mniejszego, dynamicznie rozwijającego się wydawnictwa, aby móc wesprzeć je swoją wiedzą i doświadczeniem oraz jeszcze raz przebyć ścieżkę na fotel lidera, którą dzięki akwizycji do WP kilka lat temu pokonałem skrótem.” – komentuje Rafał Warecki.

Michał Chabas ostatnio był związany z Grupą PMPG, gdzie odpowiadał za przygotowanie i wdrożenie zoperacjonalizowanej strategii transformacji cyfrowej Grupy na poziomie poszczególnych serwisów i tytułów wydawniczych, ze szczególnym uwzględnieniem budowy zasięgu oraz cyfrowych subskrypcji Wprost.pl. Wcześniej związany był z Wirtualną Polską Media gdzie zarządzał i odpowiadał produktowo, biznesowo i wydawniczo m.in. za stronę główną WP oraz obszary sportu, O2, informacji i serwisów lokalnych.

Dołączając do Grupy Iberion zamierzam wykorzystać doświadczenia z obu poprzednich wydawnictw, znajdujących się na różnych etapach rozwoju cyfrowego. Głęboko wierzę, że synergia dotychczas zebranego know-how połączona z nowoczesnym podejściem do mediów internetowych jakie reprezentuje Grupa Iberion, pozwoli nam osiągnąć ambitne i wyraźnie dostrzegalne przez rynek cele. Jestem ogromnie podekscytowany rozpoczynającym się nowym, jeszcze bardziej dynamicznym rozdziałem strategii rozwoju spółki, gdzie oprócz zasięgu, bardzo dużą rolę będzie odgrywała jakość i różnorodność typów kontentu.” – deklaruje Michał Chabas.

“Rok 2021 był dla nas wyzwaniem. Wygenerowaliśmy stratę i byliśmy zmuszeni do reorganizacji biznesu. To nie był łatwy czas, ale efekty zmian znacznie przewyższyły nasze oczekiwania. Rok 2022 jest jednym z najlepszych w historii firmy i za to należą się pokłony dla całego zespołu tworzącego Iberion. Wróciliśmy do wzrostów, poziomu wysokiej rentowności, a w pierwszym półroczu 2022 zanotowaliśmy 1.7 miliona złotych zysku. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że aby zrealizować nasze kolejne ambitne plany, potrzebujemy wzmocnień. Dlatego z największą przyjemnością witamy na pokładzie Rafała i Michała, czyli wybitnych ekspertów, którzy w swoich karierach osiągnęli już sukcesy w największych firmach mediowych w Polsce. Praca z ludźmi, od których można się uczyć to przywilej, dlatego jestem podekscytowany faktem, że niebawem regularnie będziemy spotykać się przy jednym stole.” - dodaje Albert Wójcik, prezes Iberion.

Iberion to jedna z najmłodszych grup mediowych w Polsce, która powstała w 2015 roku. W jej skład wchodzi obecnie kilka serwisów tematycznych i wiele dużych kanałów społecznościowych na popularnych platformach, dzięki którym jest liderem zasięgowym pośród wszystkich polskich grup wydawniczych m.in. na Facebooku czy Tik-Toku.

Następny artykuł